• TR
 • EN
 • CH
 • FR
 • ES
 • AR
 • RU
 • DE
 • 2014-2015 Değerlendirme Toplantısı

  Bemis grup bir yılı daha geride bırakırken kurumsal firma politikalarına ve alınan kararlara çalışanların etki edebilmesi ve süreçlerde etkilenen değil etkileyen olması adına, yapılan ve yapılacak olan çalışmaların aktarıldığı, yeni takım arkadaşlarının tanıtıldığı, iletişimi ve motivasyonu yüksek bir toplantıya daha imza attı.

    9-10 Ocak tarihinde Bemis in merkezi olan Bursa’da gerçekleşen toplantıya yurdun dört bir yanındaki Bemis Grup ailesi üyeleri katıldı. Ev Sahipliğini Bemis Elektrik Adına İnsan Kaynakları Yöneticisi Bircan Sezer’in yaptığı toplantının ilk günü UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan yaşayan ulu şehir Bursa’nın gezilmesi ile başladı. Tarihsel ve Kültürel değerlerin yanı sıra Bemis Ruhunun da aktarıldığı gezinin rotaları arasında olan Osmanlı İmparatorluğunun Kurucusu Osman Gazi Ve Oğlu Orhan Gazi Türbeleri, Bursa Kent Müzesi, Şehir turunun ardından sıra akşam yemeğine geldi. Dünyanın en uzun teleferiği ile akşam yemeği için Uludağ’a ulaşan Bemis Ekibi bir nebze olsun 2014’ün yorgunluğunu atıp yoğun gündemli ikinci gün için hazırlandı.

    Sabahın erken saatlerinde Bemis Elektrik Fabrika Binasında başlayan toplantıya BEMİS ELEKTRİK, BEMPA PAZARLAMA, MADOSAN OTOMAT SANAYİİ yetkilileri ,çalışanlar ve misafirler katıldı. Koordinatörlüğünü İK Şefi Bircan Sezer’in yaptığı toplantı programa dair kısa bir bilgilendirmenin ardından Bemis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi GÜNEŞ’in açılış konuşması ile devam eden programda BEMİS ailesinin yeni üyelerini yakından tanıma fırsatı da olması toplantıya ayrı bir heyecan kattı.

  Satış ve Pazarlama Konusunda 2014’ü değerlendiren BEMİS Türkiye Distribütörü BEMPA PAZARLAMA Şirket Müdürü Recep AKYILDIZ bir önceki toplantıda belirlenen hedefleri hatırlatarak şimdiki durum hakkında ayrıntılı bilgiye yer vererek şeffaf bir aktarımda bulundu. Yurdun her köşesine ulaşan ve BEMPA PAZARLAMA Şirketinin değerli satış ekibinden Hakkı SARGUT, Selçuk ÜNLÜ, Uğur AKIN sahadan aktarım sunumları dinleyiciler için oldukça faydalı bilgiler içeriyordu.

    Doğru ekip Doğru istihdam konusunda örnek firmalar arasında gösterilen BEMİS GRUP başarısının mimarlarından olan uzun yıllardır BEMİS bünyesinde çalışan İnsan Kaynakları Şefi Bircan SEZER. Sunumunda şirket içi önemli bilgilere değinerek çözüm odaklı iletişim ruhundan bahsetti . Büyüyen bir işletmenin ihtiyaç duyduğu adımların sağlam ve güvenilir bir şekilde atmanın yanı sıra Bemis Grup İnsan Kaynakları Biriminin emin ellerde olduğu mesajını veren Sayın SEZER dinleyicilerden tam not aldı.

    Sıra Muhasebe ve Finans Birimine geldiğinde söz hakkı Bemis Muhasebe ve Finans Şefi İlknur ŞAFAKOĞLU’ndaydı. Finansal yönetim stratejisi ile çarpıcı bilgiler içeren sunum dinleyicileri oldukça gururlandırdı. Kısa orta ve uzun vadeli hedeflerin finansal boyutuna değinen Sayın ŞAFAKOĞLU dinleyicilerden alkış aldı. Özellikle planlanan yatırım ve büyüme bilgileri toplantının enerjisini oldukça yükseltti. Muhasebe ve Finans sunumunu başarılı bir şekilde sunan İlknur ŞAFAKOĞLU 2015'in BEMİS yılı olduğunu söyleyerek bir bakıma toplantıyı özetlemiş oldu.

    Hammaddeden sevkiyata üretimin her aşamasında yapılanları mevcut durumu ve hedefleri değerli dinleyicilere aktaran Üretim ve Planlama Müdürü Halil ERDEN sunumu ile toplantıya ayrı bir heyecan kattı. Ben üretimin arkasındayım diyerek testlerin bazılarını sunumda sergileyen Sayın ERDEN eğlenceli bir sunum gerçekleştirdi. Tavana astığı kombinasyon kutusundan somunlu prizlerin kesinlikle çıkmayacağını iki kişinin ayakları havada asılmasıyla ispatlaması oldukça keyifli bir andı. Yanma değerlerinde ise ürünleri yakmaya çalışarak dinleyicilere aktaran Halil ERDEN ürünleri bir türlü yakamayarak güçlü bir alkışı hak etti. Yeni geliştirilen ürünlerden hammadde özelliklerine ve artan üretim talebine kadar birçok konuda hassas birimimiz olan Üretim ve Planlama Bölümü yeni katılımlarıyla da göz doldurdu.

    Bir çok işletmede fiili olarak olsa da somutlaşmayan veya somutlaşamayan birimlerden biridir aslında AR-GE ve Tasarım. BEMİS Ailesinin 20 yıllık başarı hikâyesinde hiç kuşku yok ki çok önemli pay bu birime aittir. Ar-Ge ve Kalıp Tasarım Bölümü Müdürü Osman YEL 2015 için birçok güzel haber vererek beklenen ürünlerin artık hazır olduğunu sunumunda aktardı. Ar-Ge konusunda BEMİS olarak neredeyiz sorusuna sektörün içerisinde bizden daha iyi bir Ar-Ge Tasarım ve Kalıp ekibi olmadığı cevabını vererek ekibin ruhunu anlatmış oldu.

    Normal şartlara göre oldukça uzun süren toplantı ve sunumların ardından Yıllık Hedefler ve Değerlendirmeleri özetlemek için kapanış konuşmasını yapan BEMİS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi GÜNEŞ söz aldı, BEMİS’ in başarılarla dolu 20 yıllık hikâyesinin ekip haricinde ayrı bir başarı olarak düşünülemeyeceğini anlatırken “Bu ekip ruhu aslında rakiplerimizden bizi bir adım önde tutan en önemli değerimizdir.” sözüyle çalışanlarına verdiği değeri anlatmıştır. 2015 yılının BEMİS için önemli bir dönemeç olduğunu rakiplerinin sahip olamayacakları BEMİS ruhu ile basamakları çıkmakta hızlandıklarının altını çizen Sayın GÜNEŞ İç Pazar ve İhracat konusunda hedeflerine değindi.

    Dolu dolu geçen yoğun programın tüm yorgunluğunu ise finalde açıklanan terfiler aldılar. Terfiler şu şekilde gerçekleşti  İlknur Şafakoğlu Finans ve Muhasebe Müdürlüğüne, Osman YEL Kalıp Tasarım Müdürlüğüne, Hakkı SARGUT BEMPA Satış ve Pazarlama Müdürlüğüne, Bempa Pazarlama Satış ve Pazarlama Müdürü, Recep AKYILDIZ BEMPA Şirket Müdürlüğüne, yükselmiştir.

    20 yıl önce bir fiş bir priz ile başlayan yolculuğunda BEMİS GRUP bugün binlerce ürün çeşidini yüzde yüz yerli olarak Bursa fabrikasında üretiyor. Yurdun dört bir yanındaki bayileri ile BEMPA satış ve pazarlama konusunu daha da ilerilere götürüyor. İletken üretimi kısmında ise MADOSAN OTOMAT San. Büyümenin önemli aktörlerinden. Bugün 23 ülkeye ihracat yapan BEMİS 2015 yılında yeni üretim tesisinin de müjdesini verdiği başarılı bir toplantı ile sektörün sahibi olduğunu kanıtladı.