• TR
 • EN
 • CH
 • FR
 • ES
 • AR
 • RU
 • DE
 • Bemis Eğitim Faaliyetlerine Start Verdi

  Türk Sanayisinin değer yaratan öncü iş adamlarından olan Şinasi Güneş; 37 ülkeye ihracat yapan yüzde yüz Türk sermayesi ile kurmuş olduğu Bemis Teknik Elektrik A.Ş.’nin kapılarını; BBS belgelendirme eğitim ve gözetim hizmetleri A.Ş.’nin hazırladığı "ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimine" ve Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerine açarak yılın ilk eğitim faaliyetini gerçekleştirmiştir.

  90 öğrencinin katıldığı eğitim programı Bemis Teknik Elektrik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Şinasi GÜNEŞ’in fabrika gezisi ile başladı. Ürünlerin nasıl imal edildiği hangi aşamalardan geçtiğini ve ürünlere yapılan laboratuvar testlerine kadar her ayrıntı gösterilerek anlatıldı. Öğrencilerin bir hayli meraklı ve istekli olmaları gözlerden kaçmadı.

  Fabrika gezisinden sonra Bemis eğitim salonuna geçilerek eğitim programı başladı. Şinasi GÜNEŞ’in imkansızlıklar içerisinde başarıya nasıl ulaştığını, başarıya giden yoldaki adımlarını ve öğrencilere aktardığı değerli bilgiler ile başlayan eğitim programı BBS Belgelendirme Genel müdürü sayın Yusuf YILMAZ'ın konuşmasıyla devam etti.

  1. oturumda ISO 27001 Bilgi güvenliği yönetim sistemi eğitiminin ne olduğunu anlatarak başlayan eğitimci Akif Uzun şöyle konuştu:  “Bilgi; paranız ve diğer ticari varlıklar gibi, işletmeniz için değeri olan ve bu nedenle korunması gereken bir varlıktır. Bilgi, kuruluşunuzun faaliyetleri ve devamı için büyük bir önem taşır, Günümüzde "bilgi kaybı" firmalara büyük zararlar vermektedir. Firmanıza ait bilgilerin "yetkisiz, kötü niyetli" kişilerin eline geçmesi olumsuz etkilere yol açmaktadır ve bu durum sıklıkla yaşanmaktadır. TS EN ISO/ IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS), bu problemlere yönelik alınan tedbirler paketini içeren dünya çapında bir standarttır. ISO 27001, hangi sektörden olursa olsun (finans, sağlık, enerji, eğitim, üretim, kamu ve BT sektörler') büyük küçük tüm kuruluşlara uygulanmaktadır.” dedi.

  2. oturumda Bilgi güvenliği yönetim sisteminin yararlarından, yasal şartlarından ve bu alanda nelere iş imkanı bulabileceklerini öğrencilere aktaran Akif Uzun oturum sonunda soru cevap kısmıyla eğitim programını sonlandırdı.

  Yorucu ve bir o kadar keyifli geçen eğitim programının sonunda öğrencilere sertifikalarını sayın Şinasi Güneş ve sayın Yusuf Yılmaz taktim ettiler. Bemis Teknik Elektrik A.Ş.’nin katılımcılara verdiği hediyeler öğrencileri çok mutlu etti.