• TR
 • EN
 • CH
 • FR
 • ES
 • AR
 • RU
 • DE
 •  

  İŞLETMENİN KISA TARİHİ:

  Bemis Elektrik, Şinasi GÜNEŞ ve Fikri KARACA  ortaklığıyla 1994 yılında Bursa’da kurulmuştur.

  Sn.Güneş;1963 Bursa Mustafakemalpaşa Hacıali köyü doğumludur.

  Ailesi bu köye Ardahan’ın Posaf ilçesi ,Türkgözü köyünden gelmiştir.

  1971 yılında köyüne elektrik gelen Güneş, köyünün elektrik tesisatlarını yapan dayısının yanında çırak olarak çalışmış ilk defa bu sayede elektrikle tanışmıştır. Mesleğini geliştirirken eğitiminden sonra askerliğini de tamamlayan Güneş, askerden sonra çeşitli taahhütler yaparak sektörde tecrübe kazanmıştır.

  1988 yılında elektrik malzemeleri üreten bir firmada işe başlayan Güneş ;1994 yılında üretim müdürü olarak işten ayrılmış ve iş kurabilme çalışmalarına başlamıştır.Bu sırada Sn. Karaca ile birlikte karar vererek üretmeyi planladıkları ürünlere karar vererek ürünlerin kalıplarını yapmaya başlamışlardır.

  1965 Giresun doğumlu olan Karaca; metal işleme ve kalıp konularında tecrübesini katmış ve gece gündüz demeden çalışmaya başlamıştır, Sn.Güneş’in mesleki bilgisi ve üretim tecrübesiyle birlikte uyumlu ve sistemli çalışma anlayışı benimsenerek birlikte başarı sağlanmıştır.

   

  Üretim faaliyetlerine bir evin zemin katı olan 70 metre kare alanda, 3 çeşit ürün üreterek başlayan Bemis; adını Bursa Elektrik Malzemeleri İmalat Sanayi açılımından alarak belirlemiş ve ilkesini de %100 yerli üretim olarak kararlaştırmıştır.

  Bugün Bemis; Organize Sanayi Bölgesinde,11 bin metre kare kapalı alanda , 3000’in üzerinde ürün çeşidini üretebilmektedir.

  ISO 9001-2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ, CE, TSE, GOST-R, UKRSEPRO ve TÜV Kalite Belgelerine sahip olan Bemis; tüm belgelerini bünyesinde bulunan laboratuvarında test ederek almaya hak kazanmıştır.

  Bemis;şimdiye kadar üretim ve hizmetini, tescilli sloganı olan "Kalite saygının ifadesidir!..” 
  anlayışıyla sürdürmüş bundan sonra da sürdürecektir.

  Bemis, yaptığı ihracatlar ile  dünya pazarında da tanınan bir marka olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir, İhracattaki hedefi ise ülke imajına katkı sağlamak ve karlı satış yapmaktır.

  Kalitesiz ürün kalitesiz hizmet ve karsız satış asla yapmamış bundan sonrada yapmayacaktır.

  Alanında Türkiye’nin pazar lideri olan Bemis, farklı standartlarda plastik, metal ve kauçuk fiş prizleri farklı güç değerlerine göre standart gerekliliklerine uygun olarak üretmektedir. Endüstriyel Fiş prizlerin yanısıra , Plastik Dağıtım Panoları (Kombinasyon Kutuları), Plastik Buat Kutuları, Plastik Panolar, Buton ve Şalter Kutuları, Plastik ve Metal Kablo Makaraları, Seyyar El Lambaları, Emniyet Trafolu Aydınlatma Lambaları, Otomatik Sarım Mekanizmalı Enerji Aktarım Sistemleri ürünleri ile sanayinin tüm alanlarına teknik çözümler sunmaktadır.

   

  İç pazarın yanı sıra; Rusya, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Mısır, Nijerya, İngiltere, İran, Irak, Afganistan, Sırbistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, Tunus, Libya, Güney Kore ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne ihracatı da bulunan Bemis, yurtiçi satış ve pazarlama faaliyetlerini grup şirketlerinden biri olan Bempa Pazarlama Ltd. Şti. aracılığı ile yapmaktadır.

   

  Uzman  Ur-Ge kadrosu ile ürünlerinin tasarım aşamasından satış sonrası hizmete kadar tüm süreçlerini modern sistemlerle yöneten firmamız; proje, taahhüt ve bayi müşteri profiline doğrudan ve dolaylı olarak teknik destekler de vermektedir.

  Sanayinin tüm alanlarında ürünleri ile var olan Bemis Elektrik; otomasyon, otomotiv, makine, maden, gıda, hastane, liman ve gemi sanayisine özel olarak üretmiş olduğu ürünlerle de sektöründe öne çıkmaktadır.

   

  Şirketimiz; CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) programını kullanarak müşterilerimizin durumunu güncel bir şekilde takip ederek, yılda 2 kez yapılan müşteri memnuniyeti anketlerini değerlendirerek, bu bağlamda eksikliklerini tespit etmekte ve doğru yönde çalışmalar yapmaktadır.

  Yurtiçinde 135 seçkin bayi ağı ile Bemis, ürünlerini müşteri ve son kullanıcı geri dönüşlerinden yararlanarak sürekli geliştirilmektedir. Ürünlerinde tüketici memnuniyetini esas alan Bemis; bu doğrultuda Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem vermekte, kolay ve fonksiyonel kullanıma uygun ürün tasarımlarını ileri teknoloji kullanarak üretmektedir.

  Bemis’kısa vadeli hedefi ; kendi bünyesinde teknopark ar-ge merkezi kurarak , konusunda uzman mühendis kadrosu ile kilo başı ihracat değerlerini artırma yolunca yüksek teknolojili ürünler üretmektir.

  Uzun vadeli hedefi ise; sektöründe dünya markası olmaktır.